GAMAK Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası almaya hak kazandı

GAMAK Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası almaya hak kazandı

İçindekiler

  GAMAK, Ticaret Bakanlığı tarafından uluslararası ticareti ve ihracatı hızlandırmak amacıyla yürürlüğe alınan, ithalatçı ve ihracatçıya yerinde gümrükleme imkânı sunan "Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü'nü" (YYS) almaya hak kazandı. YYS sayesinde GAMAK, müşterilerine uluslararası standartlarda daha hızlı ve daha güvenilir hizmet sunmaya devam edecek. 

  Şirket içinde pek çok departmanın katkı ve destekleriyle gerçekleştirilen çalışmaların neticesinde; 2023 yılının Ocak ayında tüm gereklilikleri yerine getiren GAMAK, Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) almaya hak kazanan ilk Türk elektrik motoru firması oldu.

  YYS, ülkelerin karşılıklı birbirlerini tanıma anlaşmaları ile ihracatçı firmalara uluslararası özel bir statü kazandırıyor. İhracatçı şirketlerin Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü alabilmeleri için öncelikle ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sahibi olmaları gerekiyor.

  Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’ne sahip olan şirketler, ithalat ve ihracat süreçlerinde zaman ve maliyet tasarrufu, operasyonel kabiliyetlere olumlu katkı, uluslararası pazarlarda rekabet gücü, marka değeri ve güvenilirliğinin artması gibi avantajlara ek olarak, karşılıklı tanıma anlaşması olan ülkelerde de statü ayrıcalıklarından yararlanma imkânına sahip oluyor.

  YYS statüsüne sahip olabilmek için şirketlerin;

  • Geçmiş performansıyla gümrük kurallarına uygun iş yaptığını ispatlamış,
  • Kayıt sistemi düzenli ve izlenebilir,
  • Mali yeterliliğe sahip,
  • Emniyet ve güvenlik standartlarına haiz olması gerekmektedir.
   

  Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.


  https://www.gamak.com/iletisim 

  E-Bültenimize Kayıt Ol!

  Bültene kayıt olup güncel haberlerimizden haberdar olmak için e-posta adresinizi giriniz.

  Teklif Al
  Teklif Al