Güçlü Endüstri İçin Yeni Seri Tek Fazlı Motorlar

Güçlü Endüstri İçin Yeni Seri Tek Fazlı Motorlar

İçindekiler

  Güçlü Endüstri İçin Yeni Seri Tek Fazlı Motorlar

   

  Türkiye’nin ilk elektrikli motor üreticisi Gamak, ARGE çalışması sonucunda geliştirdiği 21D tek fazlı motor serisini sektörle buluşturuyor. Gamak, üç fazlı şebekenin olmadığı yerler için geliştirdiği tek fazlı motorlarla üretim sürecinin sekteye uğramadan devam etmesini sağlıyor.

   

  Yenilikçi bakış açısı ve uygulamalarıyla Türk sanayisinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan Gamak, çıkardığı tek fazlı motor serisi ile kalite standartlarını bir üst noktaya taşıyor. Birçok gelişmiş özelliği bir araya getiren Gamak 21D tek fazlı motor serisi; dairesel testere, matkap makinesi, polisaj makinesi, çim biçme makineleri, pompa ve fanlar gibi yüksek kalkış momentine ihtiyaç duyulmayan alanlarda ve bunun yanı sıra ağır sanayide hayati öneme sahip olan; kompresör, hidrolik pompa, santrifüj pompa, vinç, karıştırıcı ve kıyma/yoğurma gibi yüksek kalkış momentine ihtiyaç duyulan tüm uygulamalarda da yüksek güvenilirlikte işletim imkânı sunuyor.

   

  Güçlü performans ve optimum fiyat özellikleriyle dikkat çekiyor

  Endüstriyel proseslerin verimli işlemesi için doğru motor seçiminin belirleyici bir rol üstlendiğine inandıklarını ifade eden Gamak Satış Müdürü  Ercan Şenyurt; “Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz yeni serimiz ile sektördeki büyüme ve gelişmede fark yaratacağımızı düşünüyoruz. Yeni serimizin dikkat çeken özellikleri arasında güçlendirilmiş tasarımı ile ısı yalıtımı ve dayanıklılıkta öne çıkması, özel gerilim ve frekans değerlerinde çalışması, uzun süreli kullanım sağlaması sayılabilir. ‘Güçlü performans, kısa gövde ve kompakt yapı, optimum fiyat, güvenilirlik ve uzun ömür’ parametreleri üzerine geliştirilen bu seri, farklı kullanım alanlarında firmaların tüm gereksinimlerini karşılıyor. Tek fazlı motorlarımız tek fazlı bir şebekeden besleniyor ve yapısal olarak dayanıklı olmalarıyla, prosese uygun seçildikleri takdirde firmalar için düşük maliyet ve yüksek verim sağlıyor” dedi.

   

  Yüksek kalkış momenti gerektiren uygulamalarda kullanılabiliyor

  Yeni tek fazlı motorların sektör istekleri göz önüne alınarak üretildiğini söyleyen Şenyurt; “Serinin en dikkat çeken üyelerinden biri olan MK21D Tek Fazlı Motorlar, daha kısa motor boyu sayesinde optimum tasarımıyla fark yaratıyor. Yüksek devir sayısına sahip olan MK21D, dayanıklı kontaklarıyla da uygulamalar için gerekli koşulları sağlıyor. Yük altında yüksek kalkış momenti gerektiren uygulamalarda kullanılabiliyor. Gerilim düşümlerine karşı mekanik anahtarlı yapısı sayesinde motor sargılarını ve kondansatörlerini koruyor.”

   

  Dayanıklı tasarımıyla uzun ömürlü kullanım

  Serinin bir diğer üyesi MS21D ise, elektronik röle sayesinde sessiz çalışma ve kolay sök tak özelliği sayesinde kullanımda pratiklik sağlıyor. Motor, vinç, kompresör vb. yüksek kalkış momentine sahip uygulama alanları için tercih edilir.

  Aynı seride yer alan M21D tek fazlı motorlar ise aynı şekilde daha kısa motor boyuyla rakiplerinden ayrılıyor, dayanıklı ve uzun ömür, düşük titreşimi sayesinde, uzun vadede işletmeler için büyük avantajlar sağlıyor. Fan, pompa gibi yumuşak kalkış yapan yük uygulamalarının yanı sıra dairesel testereler, matkap makinaları, çim biçme makinaları gibi yüksek kalkış momenti ihtiyacı olmayan uygulamalarda da rahatlıkla kullanıcı ihtiyaçlarını karşılıyor.

  Ercan Şenyurt, küçük güçlü ve ekonomik açıdan daha az maliyetli tek fazlı motorların, ticari bina/konut ve üç fazın olmadığı sanayi iş yerlerinde rahatlıkla çalıştığını vurguladı. Gamak 2021 yılında, yeni seri motorları ile endüstriyel işletmelerde fark yaratmak istiyor.
   

  Diğer haberlerimizi okumak için tıklayınız.

  https://www.gamak.com/haberler

  E-Bültenimize Kayıt Ol!

  Bültene kayıt olup güncel haberlerimizden haberdar olmak için e-posta adresinizi giriniz.

  Teklif Al
  Teklif Al