İK Uygulamalarımız

İK Uygulamalarımız

İnsana Saygı Çerçevesinde Hareket Ediyoruz

İşe Alım Süreci
Gamak Makina'nın işe alım sürecinin temel amacı, İnsan Kaynakları Politikamızla uyumlu, organizasyonda bulunan açık pozisyonların gerektirdiği davranışsal ve mesleki bilgi ve yetkinliklere sahip, yenilikçi, takım çalışmasınam ve sürekli kendisini geliştirmeye açık, kişileri bünyemize kazandırmaktır. Şirketimizde yıllık iş planlarına göre ya da ihtiyaçlardan doğan güncel talepler doğrultusunda işe alım ihtiyaçları giderilmektedir. İhtiyacın öncelikle iç kaynaklardan karşılanması, sonrasında dış kaynakların kullanımı genel prensiplerdendir.

İhtiyaç duyulan pozisyonlarımızın gerektirdiği nitelikler doğrultusunda yapılan başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Pozisyonlara göre değerlendirme süreci farklılık göstermektedir. İnsan Kaynakları Bölümü ve ilgili birim tarafından yapılan görüşmeler, değerlendirmeler ve referans araştırmaları sonucunda tüm süreçleri olumlu sonuçlanan adaylara iş teklifi yapılmaktadır. Aday arayışlarımızda ilanlarımız kariyer portallarında, İmes Sanayi Sitesi panolarında ve şirket içinde yer alan panolarda yayımlanmaktadır.

Eğitim ve Gelişim
Gamak Makina eğitim faaliyetleri ile çalışanlarımızın görevlerini daha etkili şekilde yapabilmeleri veya gelecekte oluşabilecek farklı görevler için mesleki bilgi ufuklarını genişletmek, iş yapma tarzında, davranışsal yetkinlikleri alışkanlıklarında ve anlayışlarında olumlu değişimler, geliştirmeler yapmayı amaçlanmaktadır.

İşe başlayan çalışanımızın işe ve şirkete uyumunun kolaylaştırılması ve en kısa zamanda kurum kültürü ve değerlerini paylaşması amacıyla uygulanan “Oryantasyon Programı” ile eğitim süreci başlamış olur. Amaç, yeni bireyin oryantasyon sürecinde Gamak Makina' yı tanıması, firmaya güven duymasını sağlamak ve iş motivasyonunu edindirmektir. Üstün performansa ve başarıya götüren geliştirici faaliyetlerle sürekli öğrenme süreci devam eder.
Tüm eğitimler işin gereklilikleri ve çalışanın yetkinlikleri göz önünde bulundurularak bireyin profesyonel gelişimine katkı sağlayacak ve kariyer planını destekleyecek programlar planlanır. Master yapmak isteyen çalışanlarımıza iş planlarına göre izin imkanı sağlanmaktadır.

Staj Olanakları
Şirketimizde staj yapmak isteyen her öğrenci Başvuru Formu'nu bizzat kendisi gelerek doldurabilir veya web sitemiz aracılığıyla gerçekleştirebilir. İlgili dönemin sonunda öğrencilerin staj/bölüm tercihlerine göre başvuru formları gruplandırılır. İnsan Kaynakları Müdürlüğü staj başlangıç dönemlerine göre talep edilen öğrenci sayısını ve meslek gruplarını, öğrencilerde aranacak nitelikleri (bilgi, beceri, yabancı dil, bilgisayar tecrübesi) belirledikleri kontenjanlarına göre başvurular arasından seçim yaparlar. Staj başvurularınız için özgeçmişinizi ik@gamak.com adresine gönderebilirsiniz.

Sosyal Faaliyetler
Gamak Makina çalışanlarına öncelikle doğa ve hayvan dostu, estetik, saygı ve sevgi dolu bir çalışma ortamı sunar. Şirket çalışma alanları içerisinde, çalışanlarımızın dinlenebileceği, özel olarak tasarlanmış mekanlar bulunmaktadır. Ayrıca her yeni işe başlayan çalışanımıza veya birinci derece akrabası vefat eden çalışanlar için kendi adlarına Tema Vakfından ağaç diktirilmektedir. Ayrıca tüm çalışanlarımızın katılımı ile yıllık piknik ve paylaşım toplantıları düzenlemektedir.

Teklif Al
Teklif Al